Trápi vás bolesť kĺbov? Toto sú najčastejšie príčiny!

Bolesť kĺbov nemusí trápiť len staršie ročníky. Čoraz viac sa totiž objavuje najmä u mladých ľudí. Príčina sa častokrát rieši veľmi ťažko, pretože dôvodov bolesti kĺbov môže byť veľmi veľa.

V prvom rade platí, že ak ste na sebe spozorovali neustupujúcu bolesť kĺbov, mali by ste to riešiť s lekárom. Ten vám spraví komplexné krvné testy. Z krvi sa dá totiž zistiť veľa. Napríklad, či ste náhodou neprekonali nejakú infekciu, o ktorej ste možno ani nevedeli, prípadne či nemáte v tele vyšší zápal. Na základe toho vám lekár predpíše lieky a nastaví správnu liečbu.

Nedostatočná výživa

U mladých ľudí je problémom najmä nedostatočná výživa kĺbov. Kĺby totiž potrebujú dostatok kolagénu, minerálov a vitamínov. Ak nie sú tieto látky prijímané z potravy dostatočne, môže nastať problém. Preto neváhajte a zaobstarajte si výživové doplnky na podporu zdravia kĺbov. Určite je to skvelé riešenie, pretože takéto zložky sa v bežných potravinách nenachádzajú v dostatočnom množstve.

Veľmi málo pohybu

Bolesť kĺbov môže nastať aj z dôvodu, že sa málo hýbete. Ak potom nastane deň, keď prejdete viac krokov, vaše telo na to nie je zvyknuté a môže sa to odzrkadliť na väčšej bolesti kĺbov. Preto sa hýbte pravidelne a nájdite si fyzickú aktivitu, vďaka ktorej rozhýbete svoje telo. Skvelým riešením je plávanie, ktoré nejakým spôsobom kĺby nezaťažuje a vám dodá dobrú kondíciu.

Rehabilitácie sú na mieste

Ak u vás dlhodobo pretrváva bolesť kĺbov, mali by ste investovať do rehabilitácií. Skvelým riešením je aj funkčná medicína, ktorá sa zaoberá vyhľadávaním príčiny bolesti kĺbov. Niekedy totiž môže byť v tele skrytý zápal, ktorý pochádza z niektorého orgánu. Rehabilitácie v rámci funkčnej medicíny dokážu tento problém modernými vyšetrovacími technológiami objaviť. Takéto rehabilitačné centrum je totiž pod dohľadom skúsených fyzioterapeutov, ktorí majú dlhoročné skúsenosti v odbore.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *